BEST Ankara’ya Katılmak için 14 Sebep!

1. Aradığın Samimi Ortam Burada!

“Eğlenirken öğrenmek” deyimi vardır ya hani, işte BEST Ankara o deyimin somutlaşmış hali. Gerinizde dolu dolu bir BEST yılını tamamladığınızda hep güzel dostluklarla eğlenerek geçtiğini hatırlayacaksınız, ama sonradan fark edeceksiniz ki aslında BEST kendinize dahi çaktırmadan size bir çok şey katmış! Organizasyon becerisinden, kriz çözümlerine; zaman yönetiminden, uluslararası çalışma ortamına; şirketlerle kanal yapımından, CV dolduracak soft skill eğitimlere; Avrupa’nın her köşesinin kültürünü tatmaktan, BEST ruhunun içinize işlemesine kadar, burada her şey eğlence ile harmanlaşmış bir şekilde ayağına geliyor.

2. Avrupa’nın En Prestijli Mühendislik Yarışmasının ODTÜ Ayağını Düzenliyoruz!

Avrupanın en prestijli mühendislik yarışması European BEST Engineering Competition (EBEC), BEST Tarafından sunulan en büyük hizmetlerden. Geçtiğimiz sene, her sene ODTÜ’de düzenlediğimiz EBEC Ankara yarışmasının yanı sıra, EBEC Türkiye’ye de ev sahipliği yaptık! EBEC Ankara hakkında daha çok bilgiye sahip olmak için: http://ebecankara.org

3. Her Yıl Kendini Geliştirebileceğin Soft Skill ve Hard Skill Eğitimler Veriyoruz!

Her sene düzenlediğimiz tJLT, Midterm Academy gibi etkinliklerimizde, hem Türk hem yabancı Trainer ve Tutor’lar tarafından düzenlenen birçok soft skill eğitimlerin yanı sıra; PR, FR, HR, Grants, Photoshop ve Illustrator gibi hard skill eğitimler vererek, üyelerimizi her alanda donanımlı öğrenciler kılmayı hedefliyoruz.

4. Uluslararası Bir Çalışma Ortamı Sunuyoruz!

BEST’te sadece lokal grup ODTÜ’de değil, BEST’in Uluslararası Komitelerinde ve çalışma gruplarında da görev alıp, kendini online ve İngilizce çalışma anlamında da geliştirebilir; bu komitelerin delegeleri olarak onlarca etkinliğe gitme şansı yakalayabilirsin!

5. Her Yıl Kendini Organizasyon Açısından Geliştirebileceğin 15’den Fazla Lokal ve Uluslararası Etkinlik Düzenliyoruz!

Ankara’da ve hatta Marmaris, Didim gibi yazlık mekanlarda düzenlediğimiz birçok etkinliğimiz sayesinde kendini organizasyon, takım çalışması, kriz çözümü, zaman yönetimi ve liderlik gibi alanlarda geliştirebilirsin. Geçtiğimiz sene Kültürel Değişim etkinliklerinden, Yaz kurslarına; Komite Toplantılarından, Mühendislik Yarışmalarına; Kariyer Fuarından, Mühendislik Günlerine kadar sayısı 15’i geçen bir çok etkinlik düzenledik! Tüm etkinliklerimizi görmek için:

Etkinliklerimiz

6. Mühendislik Fakültesi ile Ortak Etkinlik Düzenliyoruz!

Topluluğumuzun organizasyon gücüne inanıp bizle ortak etkinlik düzenlemeyi teklif eden Mühendislik Fakültemizle beraber geçtiğimiz sene “METU Engineering Day”i düzenledik. Bu etkinlikle Sayın Rektörümüzden, Dekanımıza, birçok öğretim görevlisiyle tanışıp iletişim kurabilme olanağını sağlayabilirsin! Ayrıntılı bilgi için: https://muhfd.metu.edu.tr/en/engday

7. Avrupa’yı Karış Karış Gezme Fırsatı Sunuyoruz!

Avrupa’da her an muhakkak en az bir adet BEST etkinliği gerçekleşiyor. Kurslardan, kültürel değişim etkinliklerine; komite ve bölgesel toplantılardan; trainshoplara birçok etkinliğe katılımcı, co-organizatör ya da misafir olarak gidebilirsin. BEST Ankara, ODTÜ içerisinde yurt dışına en çok öğrenci gönderen öğrenci topluluğu unvanını yıllardır taşıyor!

8. Düzenlediğimiz Kariyer Fuarı ile Birçok Şirket Yetkilisi ile Yüz Yüze Görüşme İmkanı Sunuyoruz!

Her sene düzenlediğimiz Kariyer Fuarımızda sektörün en büyük temsilcilerini bir araya getiriyoruz. Stantlarında şirket yetkilileri ile, kokteyl masalarında da konuşmacılarla konuşup; sorularını giderebilir, hatta staj bile kapabilirsin!

9. Şirket ve Fabrikalara Teknik Geziler Düzenliyoruz!

Kurumsal İlişkiler Komitemiz sayesinde her sene ücretsiz bir şekilde çeşitli şirket ve fabrikalardaki işleyişi canlı görme şansımız oluyor. Bu fotoğraf da Bursa’daki Borusan Mannesmann teknik gezimizden.

 10. Her Yıl Düzenlediğimiz Yaz Kursumuzla Doyasıya Eğleniyoruz!

Her sene Ankara dışında bir şehirde düzenlediğimiz Akademik konulu yaz kurslarımız sayesinde hem kendimizi geliştiriyor, hem de doyasıya eğleniyoruz! Bu seneki yaz kursumuzla ilgili ayrıntılı bilgi almak istersen:

Summer Course’19

11. BEST Etkinlikleri Sayesinde Avrupa’nın Dört Bir Yanından Arkadaş Edinme Fırsatın Oluyor!

Bestie olmanın en güzel yanı Avrupa’nın neresine gidecek olursanız olun, orada size evlerini açacak, şehri gezdirecek insanların olacağını bilmektir!

12. BEST’in Sunduğu Vivaldi Kursları Sayesinde Avrupa’da 15 Euro’ya Eğitim Alma Şansı Sunuyoruz!

Her mevsim Lokal BEST grupları tarafından düzenlenen kurslar sayesinde, sadece etkinlik yerine ulaşımınızı karşılayarak ve 15 Euro gibi bir ücret ödediğiniz; konaklamanız ve etkinlik süresindeki yeme-içme masraflarınızın BEST tarafından karşılandığı etkinliklere gidebilir, öğrenip, gezip, yeni arkadaşlıklar kurup geri dönebilirsiniz!

13. Şirket Mantığı ile Değil, ODTÜ Ruhu ile Çalışıyoruz!

Şirketleşmiş topluluklardaki hiyerarşiye inanmıyoruz. Biz hep birlikte emek verip, hep beraber başarırken mutluyuz!

14. Vee. En Önemlisi, Çok Eğleniyoruz!

Biz Bestie’ler yaparken eğlenmeyeceğimize inandığımız hiçbir işe başlamayız! ODTÜ’de bulabileceğin en tatlı arkadaş ortamını, BEST Ruhu ile sunuyoruz! 🙂

Eğer sen de bu BEST ruhu ile tanışmak istiyorsan, seni de bir an önce aramıza katmak için 1 Ekimdeki oryantasyon standımızda, 19 ve 22 Şubat tarihlerinde düzenleyeceğimiz tanışma toplantılarımıza ve tabi ki yeni üyelerle kaynaşma fırsatı yakaladığımız 23 Şubat tarihindeki Motivasyon Haftasonu Etkinliğimizde seni bekliyor olacağız!

Motivasyon Haftasonu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki linkte bulabilirsin:

Motivasyon Haftasonu