BEST Kursuna Seçildikten Sonra Ne Yapmalısınız?

Bu sezon muhteşem bir BEST kursuna gitmeye hak kazandınız!!! Tebrikler! Bir yandan yurt dışında ilgilendiğiniz konu hakkında 10 günlük harika bir eğitim alırken bir yandan da sınırsız eğlence yaşayacağınız bir deneyim sizi bekliyor. Peki şimdi sırada ne mi var?

1-Ucuz Bilet Kovalamaca

Uçak biletinizi ne kadar erken alırsanız o kadar karlısınız demektir. O yüzden ilk iş bilet bakmaya başlayın. Ayrıca biletinizi etkinliğin bitiş tarihinden bir kaç gün sonrasına almanızı tavsiye ederiz. Çünkü kursta edindiğiniz arkadaşlarla şehrin tadını bir kaç gün daha çıkarmak isteyebilirsiniz. Hatta hazır oralara kadar gitmişken dönüş biletinizi başka şehirden alıp onlarla farklı şehirleri keşfetme fırsatını bile yakalayabilirsiniz. Seçim sizin.

2-Şehir araştırması

Başvuru yapmadan önce de eminiz ki kursun olduğu şehre bir bakmışsınızdır. Ama artık seçildiğiniz için bu şehir hakkında daha detaylı bir araştırma yapmak isteyebilirsiniz. En meşhur yemeği nedir, nereyi görmeden dönmemek gerekir, gelirken sevdiklerinize ne hediye alınır gibi ön araştırmaların özellikle etkinlikten sonra kalacağınız günler için çok faydası olacaktır.

3-Diğer Katılımcıları Araştırma

Kursunuza gideceğiniz LBG’nin (Local BEST Group) katılımcı sorumlusu gerek Facebook gerek Whatsapp üzerinden katılımcı grupları kuracaktır. Bu gruplarda hayatınızın en eğlenceli günlerini yaşayacağınız insanlarla önceden kaynaşma fırsatı bulabilirsiniz. Gitmeden bu gruplardaki muhabbetler, gittiğinizde, zaten tanıdığınız arkadaşlarınızla tatildeymişsiniz gibi hissetmenize yardımcı olacaktır.

4- Konu Araştırması

Kursumuzun en önemli kısmı olan akademik bölüme değinmeden olmaz. Gitmeden önce size eğitim alacağınız konu hakkında gideceğiniz yerdeki BEST grubu tarafından konu hakkında inceleme ve çalışma yapabileceğiniz birçok materyal sunulmakta. Zaten başvururken ilgi alanınız olduğu için seçtiğiniz bu kursa gitmeden önce konu üzerine araştırmalar yapmak kursunuzun daha verimli geçmesini sağlayacaktır.

5-Telefon Hafızasını Boşaltmak

Gittiğiniz yerdeki harika anlarınızı ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çekilmenizi tavsiye ederiz. Bunu yaparken de “hafıza dolu” uyarısı almamak için önceden hazırlığınızı yapınız.

6- Para

Kursa seçildikten hemen sonra üniversitenizdeki BEST grubunun Vivaldi sorumlusuna kurs depozitosunu vermeyi kesinlikle unutmayın!!! Kursa gidebilmek için onların onayına ihtiyacınız var ve depozito verilmeden ne yazık ki bu onay alınamıyor.

7-Bavul Hazırlama

Şimdi ben buraya giderken yanıma ne alsam ki diye düşünüyorsanız sayfamızı takipte kalın, sıkıntı çekmeden valizinizi hazırlayın.