BEST Ankara

BEST Ankara, ODTÜ Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde 2005 yılında kurulmuştur. BEST bünyesindeki 96 yerel BEST grubundan biri olan BEST Ankara, kurulduğu günden bugüne düzenlediği etkinlikler ile her yıl 20.000’den fazla öğrenciye hitap etmektedir.

Her geçen yıl daha da profesyonelleşen ve 80’den fazla aktif üyeye sahip BEST Ankara, ODTÜ öğrencilerini şirketler ile bir araya getirerek şirket – öğrenci – üniversite üçgenindeki bağların güçlenmesi için çalışmaktadır. Bu amaçla her yıl çeşitli etkinlikler düzenleyen BEST Ankara şirketlerle partnerlikler kurarak onlara ODTÜ bünyesindeki ve Avrupa’dan ülkemize konuk olan öğrencilerle buluşma imkanı sağlar. Ayrıca BEST Ankara düzenlediği bu etkinliklerdeki eğitim, oturum ve resmi törenlerde aramızda yer alan değerli akademisyenlerimizle birlikte üçgenin son aşaması olan üniversite unsurunu da tamamlanmasını sağlar.

BEST Ankara sene içerisinde Avrupa’daki diğer yerel BEST gruplarının düzenlediği etkinliklere ODTÜ veya BEST Ankara bünyesindeki öğrencilerin gitmesini sağlayarak BEST’in vizyonu olan “Öğrencileri Geliştirmek” adına da önemli bir katkı sağlar.

Anti hiyerarşik bir sistemle çalışan BEST Ankara üyeleri arkadaşlık ve dostluk ortamı içinde çalışırken kendilerini de düzenlenen eğitimlerle geliştirme imkanı bulurlar.