BEST Symposia on Education

BEST Symposia on Education (BSE) – eski adıyla Event on Education (EoE) – öğrencilerin, yerel ve uluslararası profesörlerin, farklı endüstri veya araştırma derneklerinden uzmanların, yüksek öğretim kurumlarının ve şirket temsilcilerinin eğitim meselelerini tartıştıkları ve Avrupa yüksek öğrenimini geliştirmeye çalıştıkları bir etkinliktir.

Tartışmaların sonuçları daha sonra nihai bir raporda toplanır. Farklı BSE raporlarının analizi yoluyla, bildiriler gönderilir ve kabul edildiklerinde SEFI AC, WEEF, ICL vb. gibi eğitim konulu uluslararası konferanslara sunulur. BSE’ler, Educational Involvement Departmanı (EduID) tarafından yerel BEST grupları ile beraber düzenlenir.

20-25 öğrencinin, içerik ekibi üyelerinin, profesörlerin, uluslararası uzmanların, AB eğitim projelerinden temsilcilerin ve şirket temsilcilerinin katıldığı BSE’ler yaklaşık bir hafta sürmektedir. Diğer BEST etkinliklerinde olduğu gibi BSE’ler de şehir, müze ve tarihi alan gezileri gibi sosyal ve kültürel etkinlikler içerir.