Cultural Exchange

Kültürel Değişim, yerel BEST gruplarının kaynaşması, kültürlerini ve kendi topluluklarının işleyiş tarzını diğer yerel BEST gruplarına tanıtma şansı yakaladığı bir etkinliktir.

Bu etkinlikte yerel BEST grupları kendi aralarında anlaşarak bir etkinlik takvimi oluştururlar ve birbirlerini ağırlarlar. Ağırlama sırasında belli bir konu üzerine oturumlar gerçekleşir ve farklı kültürdeki öğrenciler fikir alışverişi yapma imkanı bulur. Bu oturumların sonucunda da belli veriler toplanır. Oturumlardan arta kalan zamanlarda ise konuk yerel BEST grubu öğrencileri, ev sahibi öğrencilerle birlikte üniversiteyi ve şehri dolaşıp bilgi edinirler, tarihi mekanları ve müzeleri gezme imkanı bulurlar. Ayrıca yerel lezzetleri tadıp, yanlarında getirdikleri kendi lezzetlerini de ev sahibi öğrencilerle paylaşırlar.

Kültürel Değişim etkinliği sayesinde farklı ülkelerden arkadaşlıklar kurarken, farklı kültürlerle ilgili de bilgi ediniyoruz. Ayrıca misafirperverliğimizi elimizden geldikçe gösterip konuklarımızı şehrimizde ağırlıyoruz.