HBEC ( Liseler Arası BEST Mühendislik Yarışması )

HBEC(High School BEST Engineering Competition) bu sene Nisan ayında ilk defa gerçekleştirecek olduğumuz Liseler Arası Mühendislik Yarışması olacak. Öğrencilere verilecek olan case sonucunda kısıtlı malzemelerle case çözülmesi beklenecek. Bu yarışmayı her sene ODTÜ’de lokal ayağını düzenleyip, sonrasında Türkiye  ve Avrupa finali gerçekleşen EBEC(European BEST Engineering Competition) Mühendislik Yarışması’nın liselere uyarlanmış hali olarak düşünebiliriz. Yarışmada 4 kişilik takımlar halinde yarışacak olan gruplar kendilerine verilen görev için en uygun yapıyı yapmaya çalışacaklar ve kazanan takımlar final ayağına yükselecek. Her okul takımlarını kendi içinde oluşturacak ve her okulun kazanan takımları ise final ayağında Ankara içinde yarışacak.

Yarışmanın üniversite öğrencileri için gerçekleştirilen versiyonu EBEC (European BEST Engineering Competition) sene 10.sunu 22-23 Aralık tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz etkinlik Orta Doğu Teknik Üniversitesi içinde önemli bir yer edinmeyi başarmış, Avrupa’nın en iyi mühendislerini seçmeye giden bu yolda hem profesörlerimiz hem de öğrencilerimiz tarafından beklenen bir hal almıştır. Ulusal Finali de bulunan ve Ana Finali yurt dışında gerçekleşen mühendislik yarışmamız geleceğin mühendis adayları için güzel bir tecrübe sunuyor. Yerel ayakta, Takım Tasarımı ve Vaka Analizi kategorilerimizin kazanan takımlarını Ulusal Finale gönderip, Türkiye ayağının kazanan takımları da Ana Final’de yer alacaktır.

Biz de BEST olarak bu konseptin bir benzerini liselere yapmaya karar verdik ve bu sene bu yarışmanın ilkini düzenleyeceğiz. Sadece takım tasarımı kategorisini uygulayacağımız yarışmada sizleri okulunuz ve takımlarınızla yarışmamızda görmekten memnuniyet duyarız. Her okulun kendi içindeki 1.lerinin bir araya gelerek final ayağı da Ankara’da düzenlenecektir.

 

 

SİZ DE KATILMAK İSTERSENİZ

İLETİŞİM

ONAT ŞİMŞEK

Kurumsal İlişkiler Sorumlusu

+90 537 990 34 64

onat.simsek99@gmail.com

BERKAY YILDIRIR

Ana Organizatör

+90 536 851 17 18

berkayyildirr@gmail.com

BUKET KAYABAŞ

Kurumsal İlişkiler Koordinatörü

+90 539 940 10 94

buketkybs@gmail.com