BİZ KİMİZ ?

BEST Ankara, ODTÜ Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde 2005 yılında kurulmuştur. BEST bünyesindeki 97 yerel BEST grubundan biri olan BEST Ankara, kurulduğu günden bugüne düzenlediği etkinlikler ile her yıl 20.000’den fazla öğrenciye hitap etmektedir.

HBEC NEDİR?

HBEC(High School BEST Engineering Competition) her sene gerçekleştirilen Liseler Arası Mühendislik Yarışması’dır. Yarışma kapsamında katılımcı öğrenciler kendilerine verilen problemleri kısıtlı malzemelerle ve kısıtlı zaman aralığında yaratıcılıklarını ve kabiliyetlerini kullanarak çözmeye çalışırlar.

Yarışmada 4’er kişilik takımlar iki ayakta da birinci olarak Ankara’nın en iyi mühendisleri ünvanına erişmeye çalışırlar. Birinci ayakta her takım kendi okulundaki takımlarla bir arada yarışır. ODTÜ’de gerçekleşen finalde ise her okulun birinci takımları birbirleriyle yarışırlar.

BİRLİKTE ÇALIŞTIĞIMIZ OKULLAR

KATILIMCILAR NE DÜŞÜNÜYOR?

Yarışmanın amacı ve konusu çok mantıklı. Yaratıcılığı ve üreticiliği geliştirmeye yönelik çok güzel ve eğlenceli bir yarışma. Aynı zamanda grup içi çalışma ve problem çözme, pratiklik gibi becerileri pekiştirmekte çok etkin.

Öğrenci / Beştepe Koleji

Fizik alanına lise başından beri ilgi duyuyorum ve bu yüzden mühendislik de ilgimi çeken mesleklerden. Bu yarışmaya katılıp kendimi belli alanlarda geliştirebildiğim için mutluyum.

Öğrenci / Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Anadolu Lisesi

ÖNCEKİ HBEC'LER NASIL GEÇTİ?

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

HBEC Ankara Kurumsal İlişkiler Sorumlusu

Ferhat Yorulmaz

HBEC Ankara Kurumsal İlişkiler Sorumlusu

BEST Ankara Kurumsal İlişkiler Koordinatörü

Salih Burak Gülen

BEST Ankara Kurumsal İlişkiler Koordinatörü

HBEC Ankara Ana Organizatörü

Mehmet Şükrü Sökmez

HBEC Ankara Ana Organizatörü