MOTİVASYON HAFTASONU | Bahar Dönemine Harika Bir Başlangıç!

MOTİVASYON HAFTASONU | Bahar Dönemine Harika Bir Başlangıç!

Yeni arkadaşlar edinip, cumartesi gününü en güzel şekilde geçirebileceğiniz bir etkinlik; “Motivasyon Haftasonu!”

          Ne kadar çekinerek gitseniz de, hatta ortamdaki hiç kimseyi tanımasanız bile sizi içtenlikle karşılayıp, sizi kendi evinizde, ailenizle birlikte gibi hissettiren sıcak bir ortamda tüm gün boyunca oyunlar oynayıp, eğlenirken öğrenebileceğiniz güzel bir etkinlik.

Farklı adımlardan oluşan ve sizi sıkmadan sürekli hareket halinde tutan bu etkinlik öncelikle tanışma süreciyle başlıyor. Çember oluşturup farklı oyunlarla birbirimizle tanıştıktan sonra hep birlikte etkinliğin duraklarına geçip, BEST hakkında daha ayrıntılı bilgilere sahip oluyoruz. Bunu yaparken sıkıcı power point sunumları yerine, konuyu küçük etkinliklerle daha iyi anlamamıza yardımcı olan kısa sunumlarla konulara daha çok hakim oluyoruz.

          2019 Bahar Dönemi Motivasyon Haftasonu üç duraktan oluştu. İlk durak BEST’in etkinliklerini öğrenip, önceki senelerdeki yapılmış etkinlik videolarını izledikten sonra, yeni üyelerin birbirleriyle kaynaşabilecekleri oyunlar oynayarak etkinliklerin asıl amacının yeni insanlarla ortak şeyler paylaşarak bir aile olmak olduğunu öğretiyordu.

İkinci durakta BEST’in yarışmaları tanıtılırken yeni üyelerden basit küçük projeler yapmaları istenerek, yarışmaların nasıl işlediğini öğrenmeleri sağlandı.

         Son durakta ise BEST’in bölümleri anlatılırken, herkesin bir görevi olduğu, yapılan tüm projelerin büyük bir grup çalışmasının sonucu olduğu bizlere gösterildi.

Duraklar bittikten sonra hep birlikte gittiğimiz yemek ve sonrasındaki etkinliklerle sürekli yeni insanlarla tanışıp, kendimizi BEST Ankara ailesinin bir parçası olarak hissederken, bolca gülüp eğlendiğimiz bu güzel haftasonu, gerçekten hepimizi motive ederek yeni döneme daha heyecanlı başlamamızı sağladı.

Sonraki etkinlikte görüşmek dileğiyle!