Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken 3 Ülke: İtalya, Rusya ve Yunanistan

Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken 3 Ülke: İtalya, Rusya ve Yunanistan

İlk durağımız Akdeniz’in en lezzetli ülkesi, İtalya! İşte sizler için bu ülkede yapılması gereken birkaç şey:

1. Pisa Kulesinde “O Klasik Poz”

pisa
O kadar İtalya’ya gitmişiz Pisa Kulesi’yle bu klasik pozu vermezsek olmaz. Bizim neyimiz eksik ki?

2. Gondol Sefası ile Şehrin Tadına Varın

WhatsApp Image 2016-11-19 at 18.26.26
Muhteşem kanallarıyla sizi büyüleyen Venedik’te gondol sefası yapmak İtalya’nın vazgeçilmezlerinden. Gece ya da gündüz bu deneyimi yaşamanızı ısrarla öneririz.

3. Mükemmel İtalyan Mutfağında Tur

pizza
Dememize bile gerek yok sanırım. Bunlarsız İtalya seyahati geçerli sayılmıyor.

4. Trevi (Aşk) Çeşmesine Para Atın

aşk çeşmesi
Özellikle yalnız gidecek arkadaşlar için bir duyuru da diyebiliriz. Şansınızı bir de aşk çeşmesine para atarak deneyin! Belki bir İtalyan bile bulabilirsiniz. Kalabalıktan dolayı biraz bekleyeceksiniz ama çok çaresizseniz aşk için denemeli.

5. Görkemli Milano Katedrali ile de Pozunuz Olsun

milano
Yoksa sizin hala bu görkemli katedral önünde çekilmiş bir fotoğrafınız yok mu? Hristiyanlığın en büyük üçüncü katedrali olan Duomo di Milano’yu görmeden İtalya ziyaretinizi tamamladım demeyin!

Şimdiki Durağımız beyaz, karlı Rusya!

1. Kızıl Meydan’ın Haşmetine Tanık Olun

kızılmeydan
İçinde Kremlin Sarayı, Aziz Vasil Katedrali ve Lenin’in Mozolesi’ni de bulunduran meydan Moskova’nın adeta gözbebeği. 15.yy’da yapımı tamamlanan meydanda Rusya’nın geçmişine ve şimdisine tanıklık edeceksiniz.

2. Doyumsuz Günler İçin “Beyaz Geceler”

whitenight
Her sene yazın düzenlenen festivalde çeşitli kültür-sanat ve eğlence aktiviteleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda St. Petersburg bu zamanlarda 24 saat güneş ışığı aldığı için, kelimenin tam anlamıyla geceler olmaz!

3. Moskova Metrosu İle Çıtanızı Bir Üst Seviyeye Çıkarın

metroo
Dünyanın en eski ve en büyük metrolarından biri olan Moskova Metrosu’nun 182 istasyonu da adeta bir sanat harikası. Her gün 9 milyondan fazla insanın kullandığı metroyla gezinirken “Ben aslında daha önce hiç metroya binmemişim!” diyeceksiniz.

4. Sanat İçin Açsanız: Ermitaj Müzesi

hermitage
Adını en çok tablo koleksiyonu bulunmasıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na yazdıran Ermitaj Müzesi, 3 milyon sanat eseriyle sizi bekliyor olacak. Bu sanat eserleriye ruhunuzu beslemek de artık size kalmış.

5. Uğramadan Olmayan Gece Hayatı

gece hayatı
Moskova’da tabiri caizse “vahşi” bir gece hayatı sizi bekliyor olacak. Bütün enerjinizi tüketip rahatlayacaksınız, tabii bunun da belli bir ruble miktarında bedeli var.

Mutlaka Gezmemiz Gereken Bir Başka Ülke de Yanı Başımızdaki Yunanistan!

1. Antik Yunan’ın Çağrısına Kulak Verin

antikyunan
Her binası başlı başlına bir tarih olan bu ülkede istemeseniz bile yürürken bir süre müzeyle karşılaşacaksınız. Birçok sanat eserinden arkeolojik kazılara kadar birçok şey barındıran bu müzeleri gezmeden gelmemenizi tavsiye ederiz.

2. Yunan Gecelerinde Müzik,Yemek ve Dansın Tadına Varın!

greeknight
Eğer güzel bir mekanda denk gelirseniz çok şanslısınız demektir. Yunan müzik ve dans kültürünü dibine kadar yaşayabileceğiniz eşsiz bir deneyim.

3. Alışverişsiz Olmaz: Monastiraki!

monastiraki-pondrossou
Gezmeye gittik ama alışveriş yapmayalım mı? Geride kalanlara hediye almayalım mı diye düşünenler toplanın. Atina’da olan Monastiraki’de hem kendiniz için ucuz yollu alışveriş yaparken hem de döndüğünüzde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel Yunanistan hatıraları alabilirsiniz.

4. Adaların Büyüsüne Kapılın!

adalar
Her adasının kendine özgü güzelliğiyle bizi büyülediğini söylesek yalan olmaz. Haliyle adalarda bisiklet kiralayıp denizin keyfini çıkarmadan Yunanistan’a gittim demek olmaz.

5. Komşunun Yemeklerini Es Geçmemeli!

yemek
Yunanlarla kültürümüzün çok yakın hatta çoğu konuda aynı olduğunu hepimiz biliriz. Peki yemeklerde durum nasıl? Kahvemiz, baklavamız, lahmacunumuz genel olarak aynı olmasına rağmen Yunanlı kardeşlerimiz durumu biraz abartmış ve lahmacun arası kebabı bulmuş. Böyle bir şeye kolay rastlanmaz bir deneyin deriz. Ayrıca sadece farklı tatları değil bizde de olan yiyecek ve içecekleri de orada tatmak harika bir deneyim olacaktır. Özellikle kavala kurabiyesi alıp, stoklamanızı öneririz.

Peki tüm bunları yapmak için bir fırsat mı istiyorsunuz? İşte aradığınız fırsat tahmin ettiğinizden daha ucuz, daha eğlenceli ve daha harika bir şekilde BEST Spring Courses’da! Acele edin, son başvuru tarihi 27 Kasım Pazar! Ayrıntılı bilgi ve başvurular için: best.eu.org/courses