Summer Course’19

BEST (Board of European Students of Technology), Avrupa Teknoloji Öğrencileri Topluluğu sürekli olarak büyüyen, kar amacı gütmeyen, apolitik bir organizasyondur. 1989’dan beri BEST Avrupa’nın her parçasından öğrencilere iletişim, eğitim ve değişim sağlamaktadır.34 farklı ülkedeki 95 lokal BEST grubu hızla büyüyen, planlı, güçlü, aktif, inovatif ve genç bir iletişim ağı yaratmaktadır. BEST organizasyonu içerisinde Avrupa’nın her yanından toplamda 250.000 aktif üye 2.1 milyon alumni içermektedir.

BEST Ankara ODTÜ öğrencileri tarafından yürütülmektedir ve BEST organizasyonu içerisindeki en aktif lokal gruplardan bir tanesidir. Bizler Avrupa’daki öğrencilerde inovatif düşünceyi geliştirme, girişimci kişilikleri destekleme ve yaratıcı beyinler üretmek adına ulusal ve uluslararası Yaz Kursları düzenlemekteyiz.

Bu seneki Yaz Kursumuz 23 Ağustos 2 Eylül tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek ve 15 Avrupa ülkesinden 23 katılımcı ve 6 Akdeniz Üniversitesi öğrencisi ‘dijitalleşme süreci’ konusu çerçevesinde alanında profesyonel isimlerden eğitim alacaklardır. Bütün eğitimler canlı olarak yayınlanacak ve bütün BEST organizasyonun ağına paylaşılacaktır.

Kursumuz Proje ortağımız Akdeniz Üniversitesi ile gerçekleştirilecek olup etkinliğimiz boyunca Dijital Dönüşümü Gerçekleştirmek, Dijital Dönüşümde Veri Analizi, Veri Güvenirliliği ve Güvenliği konularını tartıştığımız eğitimler yer alacak. Bu etkinlik ile değişimi anlayarak “Dijital Dönüşümü” gerçekleştirip geleceğimizi şekillendirmek için gerekli olan bilgi ve beceriyi geliştirmeyi, potansiyelimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz. Kurs derslerimiz Akdeniz Üniversitesi yardımıyla üniversitenin Mühendislik Fakültesinde işlenecektir.

23 Ağustos günü katılımcılarımız konaklayacakları otele yerleşecektir. Kursumuz 24 Ağustos Cumartesi günü Açılış Sunumu ile başlayacak olup 24-25 Ağustos tarihlerinde dersleri Nurdan Gürbüz ve Tarkan Gürbüz işleyeceklerdir. 26 Ağustos günü Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri Havva Serap Toru ve Tarkan Gürbüz öncülüğüyle 1 gün sürecek bir çalıştay gerçekleştireceklerdir. 28 Ağustos günü öğrenciler Şirket Gezisi’ne katılacaklardır. 27-29 Ağustos günlerinde Ali Cem Başarır ve Serdar Gökpınar ders verecek olup, 29 Ağustostaki sınav ile kursumuzun Akademik süreci son bulacaktır. 30 Ağustos tarihinde Antalya Deniz Ticaret Odası desteğiyle bot turu gerçekleştireceğiz. Sosyal Programımızı 31 Ağustos tarihinde Antalya Müzesi-Göynük Kanyonu veya Phaselis Sahili’nde sizin yardımınız ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Yaz Kursumuzun programı 18 saat ders, 4 saatlik çalıştay, 1 gün Teknik Gezi ve 3 gün de Sosyal aktivite şeklindedir. Sosyal Program içeriğimizi Antalya Müzesi-Göynük Kanyonu veya Phaselis Sahili olarak planlamış bulunuyor ve sizlerin desteğini bekliyoruz.

Antalya’da  düzenlenecek olan Summer Boot Camp’in Avrupa çapında 70.000 öğrenciye canlı yayın, BEST web site ve Facebook, Instagram, Gmail grupları gibi sosyal medya üzerinden ulaşması öngörülmektedir.

BEST Ankara ve Akdeniz Üniversitesi olarak bu sene Yaz Kursu eğitimlerimizi Doç. Dr. Havva Serap Toru, Doç Dr. Nurdan Özbek Gürbüz, Doç. Dr. Tarkan Gürbüz, Dr E. Serdar Gökpınar, Dr. Ali Cem Başarır vereceklerdir.

Etkinliğimizin Ana Organizatörleri BEST Ankara topluluk üyelerinden Ufuk Arısan, Diva Korkmaz, Akademik Sorumluları Elzem Altun ve Bilge Gürsoy, PR Sorumlusu Melis Ece Tatar, Kurumsal İlişkiler Sorumlusu ise Zeynep Bildirici’dir.

 

WHEN?

23 August – 2 September

Computer Man

WHERE?

@ANTALYA, TURKEY

Survival Guide

Here
Computer Man

Schedule

Here

Memories

Lord of the Data: The Return of the Technology

Contact Info

Diva Korkmaz

Main Organizer

+90 535 657 24 44
divakorkmaz@gmail.com

Ufuk Arısan

Main Organizer

+90 530 040 08 17
ufukarisan@gmail.com

Alperen Kaplan

President of BEST Ankara

+90 538 474 37 15
aalperen.kaplann@gmail.com